[Poradnik] Skarb Tutenchamona

 • Skarb Tutanchamona


  W Dolinie Królów, w tym odległym od cywilizacji regionie, gdzie faraonowie znajdują miejsce swego ostatniego spoczynku, wiele lat temu wydarzył się dziwny incydent. Nie jest już możliwe ustalenie, czy to zdarzenie rzeczywiście miało miejsce i ile z tych doniesień jest prawdziwych, a jednak do dziś ludzie znajdują piękne fajansowe perły, które burza rozrzuciła po Wielkiej Pustyni tamtego pamiętnego dnia. Uważa się, że pewnej nocy banda śmiałków, których fachem było najwyraźniej ograbianie grobów, odkryła skarb Tutanchamona, ale została ukarana jego klątwą, gdy próbowała uwolnić faraona od jego pięknych klejnotów. Mówi się, że jeden z członków bandy miał ogromne szczęście, że przeżył tę straszną noc. A jednak klątwa faraona zadziałała także poza kryptą, bo kiedy ów szczęśliwiec ładował na osiołka drogocenny ładunek, rozpętała się niesamowita burza piaskowa, która rozrzuciła wszystkie piękne perły po pustyni...

  2zNd1xP.png


  Witamy w naszym evencie Skarb Tutanchamona ;)

  W trakcie trwania niniejszego eventu będziecie mieli okazję wyszkolić Kapłanki Neit i Arcykapłanów, a także przywołać i wykorzystać moc świąt Edfu i Doliny.


  O co w tym evencie chodzi?


  Podczas eventu będziecie mieli pięć nowych zasobów: niebieskie, zielone, czerwone, cyjanowe i różowe perły fajansowe. Uruchomimy nowy ekwipunek pereł fajansowych do przechowywania i liczenia pereł, dostępny w każdej chwili z następującego przycisku na ekranie głównym:


  7I5zVr1.png


  Ekwipunek będzie wyglądał następująco:


  0DJEJBa.png


  Perły te będzie można znaleźć w obozach nomadów. Każdy obóz nomadów będzie miał różną ilość od jednej do trzech pereł, bez względu na lokalizację i poziom. Każda perła nie jest równa, jednak niektóre są łatwiejsze do znalezienia niż inne, niebieska perła jest najbardziej powszechna, a różowa jedną z najrzadszych. Jeśli uda Wam się splądrować obóz nomadów, i o ile inny gracz nie znalazł ich przed Wami, zobaczycie swoją nagrodę w raporcie z bitwy w następujący sposób:  w2SSJzs.png


  Oczywiście natychmiast trafią do Waszego ekwipunku. Prosimy wziąć pod uwagę następujące informacje:

  • Nie możecie zawczasu wyszpiegować, jakie perły posiada obóz nomadów. Dopiero gdy zobaczycie swoją zdobycz w raporcie z bitwy, dowiecie się, jakie perły ma dany obóz.
  • Każdy obóz nomadów posiada perły tylko raz, to znaczy, że jeśli Ty lub inny gracz je weźmiecie, nie znajdziecie więcej pereł w tym samym obozie.
  • Twój ekwipunek z perłami jest wspólny dla wszystkich waszych miast, innymi słowy, wszystkie wasze perły będą dostępne w każdym mieście.
  • Podobnie jak w przypadku lapis lazuli, nie możecie wymieniać ani przenosić swoich pereł, ani też inni gracze nie mogą ich rabować.

  Wreszcie, i tylko podczas trwania eventu, Kapłanki Neith, Arcykapłani oraz festiwale w Edfu i Dolinie będą dostępne w zamian za różne ilości pereł:


  CLTzcsb.png


  Zbierzcie wymagane perły i uzyskajcie możliwość szkolenia ich albo wywołania ;)


  Kapłanki Neit, Arcykapłani, Święta Edfu/Doliny?


  Pozwólcie nam przedstawić kim oraz czym są, ponieważ nie wspominaliśmy jeszcze o nich ;)


  Arcykapłani


  Dzięki swoim nadprzyrodzonym zdolnościom jasnowidzenia Arcykapłani będą mogli szpiegować aktywność wojsk w miastach przeciwnika. Kiedy już zwerbujecie Arcykapłana, wybierzcie go w oknie misji, wybierz misję "Szpieguj" i wyślij go. Tak jak w przypadku zwykłych misji szpiegowskich, kiedy arcykapłan dotrze do celu, otrzymasz raport, tylko tym razem będzie on obejmował ruchy wojsk przychodzących i wychodzących z miasta:


  fK67f2J.png


  Najważniejsze informacje do zapamiętania:

  • Szczegóły oddziałów w ruchu, które mają w swoich szeregach arcykapłanów, będą widoczne w raportach aktywności tylko wtedy, gdy liczba arcykapłanów wysłanych na przeszpiegi będzie większa niż liczba arcykapłanów w poruszającym się oddziale. W przeciwnym razie będzie pokazany tylko początek i cel, ale bez informacji o czasie, liczbie jednostek lub zasobów.
   Przykład: Załóżmy, że masz dwa oddziały w ruchu wychodzące z twojego głównego miasta, oddział A i oddział B. Oddział A ma 2 Hyksosów i 2 Chepeszów, oddział B ma 3 Wojowników Ra i 2 Arcykapłanów. Jeśli przeciwnik wyśle jednego arcykapłana do twojego głównego miasta, aby szpiegował twoją aktywność, to w raporcie powrotnym oddział A będzie w pełni widoczny, a oddział B będzie ukryty. W tym scenariuszu tylko, gdyby przeciwnik wysłał 3 arcykapłanów, zobaczyłby szczegóły oddziału B.
  • Gdy arcykapłan wypełni swoją misję, nie wróci już do swojego miasta. Oznacza to, że arcykapłani są jednorazowego użytku, a dla każdego nowego raportu trzeba rekrutować nowego arcykapłana.
  • Aktywność oddziałów szpiegowskich nie odbywa się po cichu, przeciwnik zobaczy arcykapłanów zbliżających się do swojego miasta i otrzyma powiadomienie, że arcykapłani zostali zauważeni w jego mieście.
  • Arcykapłani widzą wszystkie surowce i jednostki w trakcie misji, które zostają odnotowane w raportach aktywności, be względu na poziom Migdol.
  • W raporcie aktywności znajdzie się tylko aktywność wojsk związana z danym miastem.
   Przykładowo, przeciwnik ma wychodzące wojska z miasta A i dwa wojska docierające do miasta B. Jeśli wysłalibyście Arcykapłana do miasta B po raport, tylko dwa docierające wojska do miasta B zostaną w nim ujęte, z pominięciem tego wychodzącego z miasta A.
  • Jednostka ta zmienia strony, jeśli przegracie walkę, mając Arcykapłanów w swoich szeregach jako obrońców.

  Święto Edfu


  Po aktywowaniu, Święto Edfu pozwoli wam na przemieszczanie wojsk bez kosztów pszenicy, efektywnie zmniejszając zużycie do zera, bez względu na cel podróży i rozmiar wojska. Jest to zwykle przydatne przy przesyłaniu większych grup wojsk na znaczne odległości, gdzie koszt zużytej kukurydzy zwykle przewyższał korzyści. Działanie to ma zastosowanie tylko podczas trwającego Święta (15 minut bez użycia przedmiotów Skarabeusza) i jest stosowane automatycznie podczas wysyłania jednostek z menu:


  E8KSUgK.png


  Prosimy pamiętać, że liczy się moment wydania rozkazu wymarszu wojsk. Zatem nie ma znaczenia, jak długo wojska będą podróżowały, nawet jeśli przekraczają czas trwania święta, efekt zostanie zastosowany w momencie wydania polecenia wymarszu.


  Święto Doliny


  Po aktywowaniu, przez określony czas (15 minut bez użycia przedmiotów Skarabeusza), informacja o ostatnim czasie online będzie dostępna u każdego gracza. Innymi słowy, podczas trwającego święta będziecie mogli sprawdzić, kto z graczy jest zalogowany lub nie i kiedy po raz ostatni był online. Ta informacja będzie dostępna w profilu każdego z graczy. Zatem zwykle widzicie następującą informację:


  3nzHVzV.png


  A podczas trwającego Święta Doliny, fragment "(informacja ukryta)" jest ujawniany:


  jDzI9L0.png


  Kapłanki Neit


  W typowej bitwie jednostki wspierające, takie jak Wabau, Skrybowie, handlarze czy kupcy są chronione przez jednostki walczące i nie zostają zniszczone, dopóki reszta jednostek nie zostanie pokonana. Jednostka specjalna Kapłanka Neit posiada jednak unikalną zdolność do namierzania jednostek wspierających, zanim inne walczące jednostki zostaną zniszczone, dlatego wysłanie tych Kapłanek wraz z walczącymi jednostkami do walki może zaskoczyć przeciwnika i zmienić wynik, czasami znacząco. Zwerbuj tę jednostkę, aby uzyskać przewagę w bitwie, ale uważaj, ponieważ ta jednostka zmienia stronę, jeśli przegrasz bitwę z nią w swoich szeregach jako obrońca.


  ~~~


  I to już wszystko, dziękiujemy za przeczytanie! Mamy nadzieję, że spodoba się Wam nasz event :)

  Miłej zabawy życzy,

  Wasz Zespół Anocris